تغییر رنگ نمودار اکسل | سایت استوایی

تغییر رنگ نمودار اکسل

گاهی اوقات پس از رسم نمودار در اکسل، نیاز به تغییر رنگ نمودار وجود دارد تا نمودار زیباتر و خواناتر باشد. در اکسل امکان تغییر رنگ نمودارها وجود دارد که در این آموزش با چگونگی تغییر رنگ نمودار اکسل با استفاده از ابزار قسمت Design و Format آشنا خواهید شد.
در ضمن پیشنهاد ما این است که مطالب را به ترتیب بخوانید. اگر آموزش قبل مربوط به ویرایش نمودار در اکسل را هنوز مشاهده نکرده‌اید بهتر است که ابتدا این آموزش را مشاهده کنید. در آموزش بعدی نحوه تغییر محور نمودار اکسل را یاد خواهید گرفت.

فیلم آموزشی تغییر رنگ نمودار اکسل


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمدعلی زندی
حجم: 8.07 مگابایت
مدت زمان: 4:03 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1397

توضیحات بیشتر درباره تغییر رنگ نمودار

تغییر رنگ نمودار از طریق دو منوی Design و Format امکانپذیر می‌باشد. جهت تغییر رنگ از منوی Design باید وارد قسمت ChangeColor شد. در این قسمت مجموعه‌‌ای از رنگها وجود دارد و با انتخاب هریک از آنها، رنگ نمودار تغییر خواهد کرد بطور مثال در نمودار ستونی که به ازای هر مقدار محور افقی چند ستون وجود دارد هر ستون یک رنگ از آن مجموعه رنگ را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین در این قسمت یک دسته رنگ بنام Monochromotic وجود دارد که به ازای هر رنگ گستره ای از طیف روشن و تیره‌ی آن رنگ وجود دارد. بطور مثال برای رنگ آبی، از آبی کمرنگ تا آبی پررنگ را شامل می‌شود.

توجه داشته باشید که در منو PageLayout قسمت Themes، اگر Theme را تغییر دهید مجموعه رنگ ها در قسمت Design – ChangeColor تغییر خواهد کرد و همچنین درصورتیکه رنگ نمودار از قسمت ChangeColor انتخاب شده باشد آنها نیز تغییر خواهد کرد. درصورتیکه می‌خواهید با تغییر Theme، رنگ نمودارها تغییر نکند باید رنگ نمودارها را بصورت مجزا از منوی Format تعیین نمایید.

سرفصل های آموزش رسم نمودار در اکسل

محمد زندی

درونگرا و قدرتمند در آفرینش و خلق آثار متفاوت. عاشق یادگیری و یاد دادن. اولین وب سایت اینترنتی رو با عنوان یونیکا در سال 1391 در زمینه تخصصی رشته دانشگاهیم راه اندازی کردم و چند سال بعد، با تجربیاتی که از سایت یونیکا داشتم، اقدام به راه‌اندازی وبسایت استوایی کردم.


مقاله‌های من (138)محصولات من (33)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *