کمی هم درباره خودم

محمدعلی زندی هستم متولد فروردین ماه 1366. فردی شبیه هیچکس 🙂 . درونگرا و قدرتمند در آفرینش و خلق آثار متفاوت. عاشق یادگیری و یاد دادن. اولین وب سایت اینترنتی رو با عنوان یونیکا در سال 1391 در زمینه تخصصی رشته دانشگاهیم راه اندازی کردم و چند سال بعد، با تجربیاتی که از سایت یونیکا داشتم، اقدام به راه‌اندازی وبسایت استوایی کردم.

محمدعلی زندی | استوایی

در این سایت قصد دارم هر آنچه که در زمینه طراحی گرافیکی، برنامه نویسی و …. در این چند سال یاد گرفتم انتشار بدم. البته زمان محدوده و قطعا بخش گسترده ایش رو نمی تونم توی سایت قرار بدم.

تحصیلات من محمدعلی زندی

دوران کارشناسی

در سال 1385 با ورود به دانشگاه پا به دنیای جدیدی گذاشتم و کم کم توانایی هام رو شناختم. دوران کارشناسی رو در دانشگاه شهید چمران اهواز سپری کردم و یکی از دستاوردهای اصلیم در اون زمان طراحی و برنامه نویسی نرم افزار ملی آنالیز تصاویر میکروسکوپی بود. کار دیگه ای که خیلی دوستش داشتم نشریه نورد بود که انجمن علمی مهندسی مواد اون رو تولید می‌کرد و تونست عنوان نشریه برتر کشوری رو به خودش اختصاص بده طراحی گرافیکی و صفحه آرایی 7 شماره از این نشریه رو من انجام میدادم.

دوران کارشناسی ارشد

درسال 91 وارد دانشگاه صنعتی شیراز شدم و در گرایش الکترو سرامیک تحصیلات خودم رو ادامه دادم. تنها دستاوردم شاگرد اول شدن در دانشکده و نوشتن مقاله های ISI بود که برای من خیلی ارزشی نداره ولی پروژه ی کارشناسی ارشدم هم مثل پروژه ی کارشناسی، من رو به یک خودباوری بزرگ رسوند و اون خودباوری این بود که از پس هر کار بزرگی بر میام. اصلا مهم نیست اون هدف چقدر بزرگ باشه چون با تلاش می تونم هر مشکلی رو حل کنم.

چرا تحصیلات رو ادامه ندادم؟

ساختار شخصیتی من به گونه ای هست که خیلی دوست ندارم برم درون عمق مطالب و خیلی خیلی تخصصی کار کنم چون من یک فرد چند پتانسیلی هستم. با وجود اینکه می‌تونستم بدون کنکور ادامه تحصیل بدم ولی می دونستم مسیر من این نیست و با دکترا خوندن وقتم رو تلف می‌کنم. پس تصمیم گرفتم بگردم و راه درست زندگیم رو پیدا کنم.

محمدعلی زندی | استوایی

علایق

طراحی گرافیک محمدعلی زندی

به خیلی چیزا علاقه دارم و توی خیلی کارهایی که شروع کردم موفق شدم ولی از دوران قبل کودکی که یادم میاد خوب نقاشی میکشیدم. همیشه بچه ها دور من جمع میشدن ونقاشی های من رو می دیدن. دوم دبیرستان بودم کامپیوتر وارد خونه ما شد و رفتم دنبال یادگیری نرم افزار فتوشاپ چون این نرم افزار روی کامپیوتری که خریده بودیم نصب بود. فکر کنم فتوشاپ 6 بود. از اون موقع کم کم شروع کردم به کار با فتوشاپ و همیشه این نرم افزار روی کامپیوترم نصب بوده و هر روز چندین بار باز میشه و توش کار انجام میدم. طراحی هایی که انجام میدم سرسری نیست، احساساتم رو با طراحی هام بیرون میریزم و گاهی ساعت ها طرح هام رو نگاه میکنم و لذت میبرم.

دستاوردهای محمد علی زندی

هر جایی که بودم سعی می‌کردم بهترین خودم باشم. در ادامه بخشی از فعالیت هایی که داشتم آورده شده است.

 

طراحی نشریه نورد، نشریه برتر دانشجویی کشور:

در دوران کارشناسی در نشریه انجمن علمی فعالیت می کردم و کار طراحی و صفحه آرایی اون رو انجام می دادم. این نشریه یکی از افتخارات دانشگاه چمران بود و با همین نشریه تونستیم برای آزمایشگاه متالوگرافی تجهیزات بخریم (رشته تحصیلیم مهندسی مواد بود). این نشریه دو سال پیاپی نشریه برتر دانشجویی کشور شد.

نرم افزار آنیکس، اولین نرم افزار آنالیز تصاویر میکروسکوپی ایران:

طراحی و برنامه نویسی این نرم افزار، پروژه پایانی دوره کارشناسیم بود. یک پروژه پردازش تصویر که همه بهم می گفتن نمی تونی انجامش بدی ولی بالاخره بعد از یک سال تلاش شبانه روزی انجام شد. همین الان می تونید “نرم افزار آنیکس” و Anix Emica” رو توی گوگل سرچ کنید.

دانشجوی برتر دانشکده مهندسی مواد – دانشگاه صنعتی شیراز:

در دوران کارشناسی ارشد بیشتر از همه درس خوندم و کار مفید دیگه ای نکردم:) اینقدر درس خوندم که از درس زده شدم و با اینکه بدون کنکور و مصاحبه فرمالیته می تونستم توی دو تا از دانشگاه های دولتی خوب کشور دوره دکتری رو بگذرونم، دیگه ادامه تحصیل ندادم. به شخصه، شاگرد اول شدن برام افتخاری نیست ولی خب برای دیگران مهم جلوه می کنه.

برنامه نویسی سامانه های ملی معایه فنی کشور:

این پروژه یکی از سنگین ترین پروژه ها بود و سختی کارش این بود که به همکاری چندین سازمان و ارگان دولتی وابسته بود و قوانین و مقرارات سازمان ها، مصوبات و مشکلاتی که با هم داشتن، همه و همه روی این پروژه تاثیر میذاشت. مثلا ناجا، سازمان ملی استاندارد، شهرداری، وزارت کشور، تاکسی رانی و … جزو ارگان هایی بودن که هرکدام به نوعی در این پروژه تاثیر گذار بودن. برخی از کارهایی که انجام دادم:

  • برنامه نویسی سامانه ارجاع و توزیع اتوماتیک خودروها بین مراکز
  • برنامه نویسی سامانه آزمون هیدرواستاتیک مخازن گاز
  • برنامه نویسی سامانه بازرسی چشمی مخازن گاز
  • برنامه نویسی نرم افزار پلاک خوان

سایت استوایی:

وقتی وب سایتم رو راه اندازی کردم، اول سعی داشتم تمام اطلاعاتی که دارم رو توی این سایت قرار بدم مثلا آموزش طراحی گرافیک، میکس ویدئو، آموزش برنامه نویسی C#.net، پایتون، PHP، آموزش طراحی سایت، آموزش پردازش تصویر و …. بخاطر همین اسمش را گذاشتم استوایی 🙂 ولی بعد متوجه شدم پراکنده کار کردن درست نیست. پس فعلا تمرکزم رو گذاشتم روی علاقه ی اولی و اصلیم، یعنی آموزش هایی که به طراحی گرافیک مربوط میشه.

نرم افزار VNG

اولین نرم افزار VNG مربوط به شنوایی سنجی کشور هست که کار ساخت سخت افزارش توسط یک شرکت دانش بنیان انجام شد و نرم افزار این دستگاه رو من برنامه نویسی کردم. یک نرم افزار پردازش تصویر هست که حرکات چشم رو آنالیز می کنه.