TypeScript و Visual Studio Code | سایت استوایی

TypeScript و Visual Studio Code

نرم افزار Visual Studio Code یک ویرایشگر پرطرفدار و محبوب در بین برنامه نویسان است. در این آموزش کار با TypeScript و Visual Studio Code را فرا خواهید گرفت. در ابتدا ساخت پوشه پروژه با استفاده از Terminal (ترمینال) در محیط ویژوال استودیو کد انجام می شود و سپس نحوه تبدیل کدهای تایپ اسکریپت به جاوا اسکریپت آموزش داده خواهد شد. در ضمن پیشنهاد ما این است که مطالب را به ترتیب بخونید. اگر آموزش قبل مربوط به معرفی و نصب TypeScript را هنوز مشاهده نکردید بهتر است که ابتدا این آموزش را ببینید. در آموزش بعدی تعریف متغیر در TypeScript را یاد خواهید گرفت.

آموزش تصویری TypeScript و Visual Studio Code


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمدعلی زندی
حجم: 10.1 مگابایت
مدت زمان: 6:27 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1397

ساخت فولدر در نرم افزار TypeScript و Visual Studio Code


درصورتیکه بخواهیم با استفاده از نرم افزار visual studio code، در درایو موردنظر فولدر ایجاد کنیم باید داخل پنجره Terminal (ترمینال) در مسیر پنجره View – Integrated Terminal دستورات زیر نوشته شود. با توجه به اینکه درصورت وجود فاصله جهت نام فولدر امکان خطا وجود دارد سعی کنید از فاصله در نام فولدر استفاده نکنید.

Cd C:\\      مسیر را به درایو موردنظر عوض می‌کند 
mkdir TypeScript  ساخت فولدر را انجام می‌دهد
cd TypeScript   وارد فولدر مورد نظر می‌شود 

کامپایل کردن فایل TypeScript

با توجه به اینکه همه مرورگرها زبان TypeScript را نمی‌شناسند باید کدهای نوشته شده TypeScript به زبان جاوااسکریپت تبدیل شود. برای اینکار در محیط Terminal (ترمینال) با استفاده از دستور زیر یک فایل جدید جاوااسکریپت همنام با نام فایل TypeScript با پسوند js ایجاد می‌شود که دستورات TypeScript فایل موردنظر را به جاوا اسکریپت تبدیل کرده است.

tsc نام فایل مورد نظر

نحوه کار با ویژوال استودیو کد

برای برنامه نویسی به زبان تایپ اسکریپت باید یک محیط برای کد نویسی داشته باشید. در این آموزش کار با نرم افزار Visual Studio Code را برای راه اندازی تایپ اسکریپت فرا خواهید گرفت.

سرفصل های آموزش TypeScript

3 نظر برای TypeScript و Visual Studio Code ثبت شده

 1. سلام خسته نباشید آیا راهی داره که کدهای تایپ اسکریپت که می زنیم خروجیش رو در ترمینال وی اس کد نشون بده؟ تشکر

 2. سلام من همه چیزایی که گفتین رو مو به مو انجام دادم ولی موقعی که توی ترمینال میزنم tsc namefile.ts چن خط ارور چاپ میکنه

  1. سلام دوست عزیز. در ارور ها علت خطا رو می نویسه. شاید مشکل از مسیری هست که فایل اونجا ذخیره شده. متن خطا رو بدقت بخونید و یا می تونید در گوگل سرچ ش کنید ممکن هست به نتیجه برسید. یا برای من ایمیلش کنید و توضیحات کامل رو بدید که فایلتون کجا ذخیره است و …

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن تمام موارد زیر الزامیست