آموزش Html آ استوایی ostovaee

آموزش Html

جهت ساخت یک فرم یا صفحه باید از مجموعه ای از دستورات html  و Css استفاده نمود که دستورات Html قالب اصلی را مشخص می‌کند و دستورات Css ظاهر و رنگ را مشخص خواهد کرد. در این آموزش Html با ساختار کلی Html و چند تگ آشنا خواهید شد و کدها در محیط Visual Studio Code نوشته خواهد شد. در آموزش بعدی با ادامه تگ‌های Html آشنا خواهید شد.

فیلم آموزش Html


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمد علی زندی
حجم: 13.9 مگابایت
مدت زمان: 06:28 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1398

نحوه اجرای برنامه در Visual Studio Code

جهت ساخت پروژه در Visual Studio Code از منوی File بر روی گزینه New کلیک کرده تا یک فایل ایجاد شود سپس با استفاده از کلید میانبر Ctrl + S، فایل را از نوع Html ذخیره نمایید. اگر در فایل Html ساخته شده دستور doc را نوشته و Enter را بزنید قالب دستورات Html یا همان موارد مورد نیاز تگ Html اضافه خواهد شد.

تگ های Html

قالب دستورات Html از دو تگ </head><head>  و <body></body> که به ترتیب مربوط به هد سایت و بدنه می‌باشد تشکیل شده است. هر چیزی که داخل تگ body نوشته شود در صفحه مرورگر نمایش داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که همیشه کدهای Html باید بین تگ <html></html> نوشته شود و در واقع تگ هد و بدنه سایت هم در این تگ قرار دارد.

انواع تگ های Html

در Html دو نوع کلی تگ داریم:

  • تگ های با محتوی : شامل تگ‌هایی است که دارای یک تگ باز و بسته می‌باشند مانند تگ head و body
  • تگ‌های بدون محتوی : شامل تگ‌های است که فقط یک تگ دارند و دارای یک تگ باز و بسته نمی‌باشند مانند تگ img

تگ Title

تگ Title یک تگ با محتوی در بخش <head> می‌باشد و در این تگ عنوان سایت نوشته خواهد شد. هنگام باز شدن صفحه در مرورگر این عنوان در بالای صفحه نمایش داده می‌شود.

تگ های پرکاربرد آموزش Html

سرفصل های آموزش طراحی UI

محمد زندی

درونگرا و قدرتمند در آفرینش و خلق آثار متفاوت. عاشق یادگیری و یاد دادن. اولین وب سایت اینترنتی رو با عنوان یونیکا در سال 1391 در زمینه تخصصی رشته دانشگاهیم راه اندازی کردم و چند سال بعد، با تجربیاتی که از سایت یونیکا داشتم، اقدام به راه‌اندازی وبسایت استوایی کردم.


مقاله‌های من (139)محصولات من (33)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *