آموزش Css | سایت استوایی

آموزش Css

Css یا Cascade Style Sheets یک زبان برنامه نویسی می‌باشد و در واقع این زبان برنامه نویسی مکملی بر زبان Html است و نقاط ضعف و خلاء‌های آن را پوشش داده است و کار استایل دادن به به تگ‌های Html را انجام می‌دهد. در آموزش Css با چند دستور پرکاربرد این زبان برنامه نویسی آشنا خواهید شد. آموزش بعدی مربوط به طراحی خبرنامه در وردپرس می‌باشد.

در صورتیکه آموزش قبل مربوط به طراحی فرم ثبت نام را مشاهده نکردید پیشنهاد ما این است ابتدا این آموزش را مشاهده نمایید.

فیلم آموزش Css


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمد علی زندی
حجم: 15.5 مگابایت
مدت زمان: 07:05 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1398

تفاوت Html و Css

Html نمایش متن و المان‌های یک صفحه می‌باشد اما برای طراحی یک صفحه زیبا امکانات خوبی ندارد و باید از زبان برنامه نویسی css استفاده نمود. در واقع Html یک موجودیت است که Css به آن خصوصیت می‌دهد.

دستورات Css را می‌توان داخل همان تگ و یا در یک فایل مجزا استایل‌های موردنظر را نوشت. درصورتیکه در یک فایل جدا از نوع Css ساخته شود و استایل مربوط به تگ‌های داخل آن نوشته شود باید در قسمت head تگ Html لینک فایل Css مربوطه بصورت زیر اضافه شود.

<link  rel=”stylesheet” hreft=”آدرس نسبی فایل Css ”>
آموزش رایگان طراحی Ui | استوایی

دستور background در css

ویژگی  background برای تعریف افکت‌های پس زمینه برای تگ Html کاربرد دارد. می‌توان برای پس زمینه با استفاده از این دستور رنگ موردنظر را اختصاص داد.

background: red

رنگ بک گراند در html

برای تعیین رنگ می‌توان از نام رنگ، مقدار هگزا دسیمال، مقدار RGB یا مقدار RGBA استقاده کرد.

  • مقدار هگزا دسیمال: برای تعیین رنگ از علامت # و اعداد هگزا دسیمال استفاده می شود. در این نوع مقداردهی 6 عدد در نظر گرفته می‌شود که دو عدد اول مربوط به رنگ قرمز، دو عدد دوم رنگ سبز و دو عدد سوم رنگ آبی می‌باشد.
Yellow => #ffff00
  • مقدار RGB: در این روش برای تعیین رنگ از یک تابع استفاده می‌شود که دارای سه مقدار از 0 تا 255 است. مقدار اول مربوط به رنگ قرمز، مقدار دوم رنگ سبز و مقدار سوم رنگ آبی می‌باشد.
rgb(R,G,B)  => rgb(201,76,76)
  • مقدار RGBA: در این روش علاوه بر سه رنگ قرمز، سبز و آبی میزان شفافیت رنگ که عددی بین 0 و 1 است مشخص خواهد شد. مقدار a میزان شفافیت نسبت به رنگ پس زمینه را مشخص می‌کند.
آموزش کاربردی طراحی Ui | استوایی

نکات آموزش Css

سرفصل های آموزش طراحی UI

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن تمام موارد زیر الزامیست