آموزش روش ریتولد با نرم افزار Maud

آموزش روش ریتولد با نرم افزار Maud

آموزش روش ریتولد با نرم افزار Maud | در این فیلم آموزشی که کاملا به صورت کاربردی و پروژه محور آماده شده است، نحوه آنالیز کمی الگوی پراش اشعه ایکس (XRD Pattern) آموزش داده شده است. بعد از دیدن این آموزش قادر خواهید بود موارد زیر را از الگوی XRD استخراج کنید

  1. محاسبه درصدفازی برای مواد دارای چند فاز
  2. محاسبه دقیق میانگین اندازه بلورک برای هر فاز
  3. محاسبه دقیق کرنش شبکه
  4. محاسبه دقیق پارامتر شبکه

(فیلم های آپدیت اضافه شد)

  1. محاسبه احتمال نقص در چیده شدن و دوقولویی
  2. استفاده از مدل های بافت (Texture)
  3. محاسبه درصد بلوری شدن (شیشه و کوراندوم)
  4. نحوه‌ی آنالیز نمونه‌هایی که تست XRD آن ها  با آندی غیر از مس بوده
  5. نحوه آماده سازی فایل ها برای آنالیز
  6.  و چند فیلم آموزشی تکمیلی دیگر

در این بسته ی آموزشی به شما آموزش خواهیم داد که با استفاده از نرم افزار Maud چگونه از روش ریتولد برای آنالیز الگوی پراش خود استفاده کنید. آموزش در ابتدا با آنالیز یک نمونه‌ی تک فاز شروع می شود و بعد از آشنایی با روند کار نرم افزار Maud، آموزش‌ها با آنالیز الگوی چند فازی ادامه پیدا می کند.مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمدعلی زندی
حجم: 10 مگابایت
مدت زمان: 2:15 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1397

در بسته‌ی آموزش روش ریتولد با نرم افزار Maud چه خواهید آموخت؟

در ابتدا با روند آنالیز ریتولد آشنا خواهید شد. نحوه‌ نصب نرم افزار Maud، پیشنیازهای نصب و خطا یابی را فرا خواهید گرفت. در ادامه نحوه‌ی پیداکردن فایل CIF از اینترنت را خواهید آموخت. در نهایت در چند مثال عملی و کاملا کاربردی با داده های واقعی، با نکات ریز و درشت آنالیز ریتولد  آشنا خواهید شد و روش‌هایی برای بهبود Sig که نقش تعیین کننده در معتبر بودن آنالیز دارد را فرا خواهید گرفت. در این آموزش‌ها با نحوه‌ی محاسبه درصد فازی، پارامتر شبکه، اندازه بلورک (کریستالایت)، کرنش شبکه و معرفی اجمالی مدل مورد استفاده برای بافت (Texture) و دوقولویی آشنا خواهید شد. (توضیحات تکمیلی درباره‌ی Refinement الگوهایی که دارای بافت، دوقولویی و نابجایی هستند در آپدیت ها ارائه می شوند)

آموزش روش ریتولد با نرم افزار Maud
آموزش روش ریتولد با نرم افزار Maud

شیوه‌ی آموزش نرم افزار Maud

آموزش‌ها موضوعی و پروژه محور می باشد و با بیانی بسیار ساده ارائه شده‌اند. هدف ما تولید آموزش‌هایی کوتاه با بازدهی بالا هست. از سیاست های ما این است تا آنجایی که امکان دارد از نکات غیر ضروری کم کنیم و مدت زمان آموزش ها را به شدت پایین بیاوریم تا در کوتاه ترین زمان ممکن تمام مطالب مهم و کاربردی را به مخاطبان یاد بدهیم.

به روز رسانی های آموزش روش ریتولد با نرم افزار Maud

تعدادی فیلم آموزشی جدید به محصول اضافه شدند و شامل مباحث تکمیلی و حرفه‌ای تر می باشند و برای خریداران قبلی به صورت رایگان ارسال شد. این آموزش ها شامل محاسبه‌ی درصد آمورف و کریستاله شدن مواد، مثال کاربردی از آنالیز نمونه‌های دارای بافت و نابجایی و دوقلویی و مباحثی پیرامون جلوگیری کردن از اشتباهات رایج در آنالیز و …. می باشد.

ضمانت بارگشت وجه | وب سایت استوایی
ضمانت بارگشت وجه | وب سایت استوایی

مطالعه بیشتر