حریم خصوصی

از حریم خصوصی خود اطلاع دارید؟ در هنگام استفاده از وب سایت استوایی ممکن است از شما خواسته شود تا برخی اطلاعات را وارد کنید (به عنوان مثال در هنگام ثبت دیدگاهتان برای آموزش ها). وب‌سایت استوایی طبق قوانین جرایم رایانه‌ای متعهد می‌شود که اطلاعات شما کاربران عزیز را با استفاده از تمام امکانات و منابع خود محافظت نماید و به هیچ‌عنوان این اطلاعات را در اختیار موسسات و سازمان‌های دیگر به منظور تبلیغات یا خدمات دیگر ارایه ندهد. همچنین کاربران وب‌سایت استوایی در هر زمانی می توانند درخواست خود مبنی بر حذف اطلاعات کاربری خود را برای ما ارسال کنند.

استوایی چیست

نشانی وب‌سایت ما https://ostovaee.ir است که در این سایت علاوه بر آموزش های رایگانی که در اختیار کاربران قرار می دهیم محصولات آموشی هم جهت فروش در این فروشگاه قرار دارند.

چه نوع اطلاعاتی را جمع آوری میکنیم و چرا

برخی اطلاعاتی که از بازدید کنندگان جمع می کنیم، اطلاعات شخصی نیستند و صرفا برای بهبود سایت و مطالب آموزشی مورد استفاده قرار میگیرند. اطلاعاتی همچون دفعات بازدید از مطالب، مدت زمان بازدید،‌ نسخه‌ی مرورگر از جمله ی این موارد هستند که ارتباطی با اطلاعات شخصی فرد ندارند. این اطلاعات نیز به هیچ عنوان به سازمان‌های دیگر فروخته یا ارایه نخواهد شد و تنها به عنوان بهینه‌سازی همین وب‌سایت استفاده خواهد شد. به عنوان مثال این موارد به ما کمک میکند که آموزش های بیشتری برای مطالب بیشتر مشاهده شده تولید کنیم.

دیدگاه‌ها

هنگامی که بازدیدکنندگان نظرات خود را در سایت می نویسند، ما اطلاعاتی را که در فرم نظرات و همچنین بازدید کننده ها ارائه می شود جمع آوری می کنیم و همچنین از اطلاعاتی مثل آدرس IP و سیستم عامل کاربر و مرورگر برای کمک به تشخیص هرزنامه ها استفاده می کنیم.

همچنین یک رشته ناشناس ایجاد شده از آدرس ایمیل شما ممکن است به سرویس Gravatar ارائه شود تا اگر در این سیستم ثبت نام کرده اید، تصویر شما در کنار دیدگاهی که نوشته اید ثبت شود. سیاست حفظ حریم خصوصی خدمات Gravatar در اینجا در دسترس است: https://automattic.com/privacy/. پس از تأیید نظر شما، تصویر نمایه شما در متن نظر شما قابل مشاهده است.

فرم‌های تماس، کوکی‌ها و نظرات

بعد از به اشتراک گذاشتن نظر در وبسایت، شما می توانید تصمیم بگیرید که نام، نشانی ایمیل و وبسایت‌تان در کوکی ذخیره بشود یا خیر. در این زمینه حق انتخاب دارید اما در صورت پذیرش ذخیره‌ی اطلاعات در کوکی، در مراجعات بعدی خود به وبسایت، برای اشتراک‌گذاری نظرات، نیاز به پُر کردن فرم اطلاعات نام‌برده نخواهید داشت. ماندگاری کوکی‌ها در وبسایت به مدت ۱ سال است.

اگر در وبسایت دارای حساب کاربری باشید و به این سایت وارد می شوید، ما کوکی موقت را برای تعیین اینکه آیا مرورگر شما کوکی ها را قبول می کند تنظیم می کند. این کوکی حاوی اطلاعات شخصی نیست و هنگامی که مرورگر خود را می بندید این کوکی ها از بین می روند.

بعد از اینکه به حساب کاربری خود در وبسایت وارد می‌شوید، چندین کوکی برای ذخیره‌ی اطلاعات ورودتان و انتخاب‌هایی که در صفحه‌ی وبسایت صورت داده‌اید، نصب و تنظیم می‌شوند. کوکی‌های ورودی به مدت ۲ روز فعال هستند و اطلاعات انتخاب صفحاتی که داشته‌اید نیز در طول ۱ سال در دسترس قرار خواهند داشت. اگر گزینه «من را به خاطر بسپار» را انتخاب کنید، در طول ۲ هفته، ورود شما بدون نیاز به وارد کردن مجدد اطلاعات برای ورود خواهد بود. در صورتی که از حساب کاربری خود خارج بشوید، کوکی‌های ورود از بین می‌روند.

ارسال ایمیل به کاربران

برخی از کاربران ایمیل خود را در اختیار سایت استوایی قرار داده اند. به عنوان مثال در هنگام خرید محصول یا نوشتن دیدگاه یا عضویت در خبرنامه و … از این ایمیل ها برای اطلاع رسانی به کاربر، با توجه به درخواست کاربر استفاده می شود. مثلا بعد از خرید، وضعیت سفارش به ایمیل کاربر ارسال می شود. یا بروز رسانی های جدید محصول به اطلاع کاربر رسانده می شود.

ایمیل های خبرنامه

به صورت پیشفرض، کاربرانی که ایمیل خود را در اختیار سایت استوایی قرار می دهند، عضو خبرنامه اختصاصی و هدفمند می شوند و البته ممکن هست تا ماه ها ایمیلی از خبر نامه دریافت نکنند.

در هر ایمیلی که از خبرنامه برای کاربران ارسال می شود، امکاناتی برای لغو عضویت از خبرنامه در اختیار کاربر قرار داده شده است.

محتوای جاسازی‌شده از دیگر وب‌سایت‌ها

مقالات این سایت ممکن است شامل محتوایی با منبعی متفاوت (ویدئو، تصویر، متن و…) باشند. اگر محتوایی از وبسایتی دیگر در وبسایت ما قرار بگیرد، عینا در قالب و به شکلی که در همان وبسایت دیده می‌شود، منتشر خواهد شد.

ممکن است این وبسایت‌ها اطلاعات شما را جمع‌آوری کنند، از کوکی‌های‌تان استفاده کنند یا از سوی طرف دیگری (وبسایتی دیگر) پیگیری بشوید و تعاملات‌تان با محتوای مذکور زیر نظر گرفته بشود. مثلا در صورتی که دارای حساب کاربری در آن وب‌سایت باشید، تعاملات شما با محتوا بررسی خواهد شد.

وب‌سایت استوایی از کوکی‌ها تنها به منظور تجربه بهتر کاربر استفاده می‌کند و به هیچ‌عنوان مصارف تبلیغاتی یا مواردی که کوچکترین مزاحمتی برای کاربر داشته باشد برای این کوکی‌ها در نظر گرفته نخواهد شد.

حقوقی که بر روی داده‌هایتان دارید

اگر در این وبسایت، صاحب حساب کاربری باشید، یا نظری به اشتراک بگذارید، حق درخواست فایل داده‌های شخصی خود -یعنی داده‌هایی که ما از شما دریافت و نگهداری کرده‌ایم- را دارید. این داده‌ها شامل هر چیزی است که در وبسایت بر جای گذاشته‌اید. ضمنا حق درخواست برای پاک کردن تمام داده‌های شخصی‌تان نیز کاملا محفوظ است. البته این داده‌ها مواردی را که برای اهداف مدیریتی، قانونی و امنیتی در اختیار داریم، شامل نمی‌شود.

حریم خصوصی کاربران استوایی

در این نوشته به حریم خصوصی کاربران سایت استوایی اشاره شده و کاربران از حقوق خود اطلاع پیدا کردند.