نصب وردپرس روی CPanel

نصب وردپرس روی CPanel

برای اینکه سایت را در محیط واقعی قرار دهید تا سایت شما در دسترس عموم کاربران باشد باید localhost را کنار گذاشت و از سرویس‌‌های ارائه دهنده هاست استفاده کرد. وردپرس با هاست لینولکس سازگاری بیشتری دارد که به دو صورت CPanel و DirectAdmin موجود ‌می‌باشد. با توجه به اینکه محیط CPanel دارای رابط کاربری خوبی می‌باشد بهتر است هاست معمولی با پنل مدیریت CPanel خریداری شود. در این آموزش با مراحل نصب وردپرس روی CPanel آشنا خواهید شد.
در آموزش بعدی با نحوه ساخت دیتابیس در محیط Cpanel آشنا خواهید شد. در صورتیکه هاست و دامنه خریداری نکردید و قصد راه اندازی سایت بصورت آفلاین دارید فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست را مشاهده نمایید.

آموزش تصویری نصب وردپرس روی CPanel


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمد علی زندی
حجم: 24.8 مگابایت
مدت زمان: 8:21 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1398

آپلود کردن فایل وردپرس در CPanel

جهت نصب وردپرس باید ابتدا Host از شرکت معتبر خریداری شود و سپس دامنه موردنظر ثبت گردد. پس از خرید Host، کلمه عبور و نام کاربری مربوط به CPanel ارسال خواهد شد.
برای نصب وردپرس باید وارد محیط Cpanel شوید برای اینکار در مرورگر آدرس سایت / cpanel را نوشته و سپس با نام کاربری و کلمه عبور مربوطه وارد محیط CPanel شوید. سپس جهت قرار دادن فایل‌های وردپرس در قسمت Files – FileManager داخل پوشه www گزینه Upload را زده و فایل زیپ وردپرس دانلودی را انتخاب و آپلود نمایید.

انتقال فایل‌ها به public_html

در گام بعدی بر روی فایل زیپ که آپلود شده کلیک راست کرده و گزینه Extract را بزنید. فایل زیپ را پاک نمایید و وارد پوشه وردپرس شوید تمامی آیتم ها را انتخاب و کلیک راست نمایید سپس گزینه Move را زده و به پوشه public_html انتقال دهید. در انتها پوشه وردپرس هم پاک کنید.
توجه داشته باشید درصورتیکه عملیات Move انجام نشود باید در مرورگر در انتهای نام سایت، نام فولدری که آیتم‌های وردپرس در آن قرار دارد نیز نوشته شود بطور مثال www.ostovaee.ir/wordpress

سرفصل های آموزش وردپرس

محمد زندی

درونگرا و قدرتمند در آفرینش و خلق آثار متفاوت. عاشق یادگیری و یاد دادن. اولین وب سایت اینترنتی رو با عنوان یونیکا در سال 1391 در زمینه تخصصی رشته دانشگاهیم راه اندازی کردم و چند سال بعد، با تجربیاتی که از سایت یونیکا داشتم، اقدام به راه‌اندازی وبسایت استوایی کردم.


مقاله‌های من (139)محصولات من (33)