نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین | استوایی | ostovaee

نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین

برای راه اندازی سایت با وردپرس نیاز به یک هاست خوب برای میزبانی سایت است و بهترین سیستم عامل برای راه اندازی وردپرس، لینوکس است که این سیستم عامل دارای دو کنترل پنل محبوب به نام سی پنل (CPanel) و دایرکت ادمین (Direct Admin) است. محیط سی پنل دارای رابط کاربری بهتری است وپیشنهاد ما این است هاست‌هایی که دارای این کنترل پنل هستند را خریداری کنید. در آموزش قبل با نصب وردپرس بر روی سی پنل آشنا شدید دراین آموزش با نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین آشنا خواهید شد.

فیلم آموزش نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمد علی زندی
حجم: 17 مگابایت
مدت زمان: 05:41 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 19 آذر 1398

آپلود وردپرس روی هاست دایرکت ادمین

مراحل نصب و راه اندازی وردپرس به شرح زیر است:

دانلود وردپرس

ابتدا آخرین نسخه وردپرس را از سایت https://fa.wordpress.org/download/ دانلود کنید.

ورود به کنترل پنل

در خیلی از شرکت های خدمات دهنده هاست، برای ورود به پنل دایرکت ادمین باید پورت را بعد از دامنه سایت خود قرار دهید (به عنوان مثال اگر دامنه سایت Ostovaee.ir است آدرس ورود به دایرکت ادمین Ostovaee.ir:2222 می‌باشد) و برای سایت هایی که روی CPanel راه اندازی شده اند باید عبارت cpanel را بعد از نام دامنه قرار داد به عنوان مثال Ostovaee.ir/cpanel سپس در پنجره باز شده نام کاربری و کلمه عبور را وارد کنید تا پنل مدیریت باز شود.

ساخت دیتابیس

برای نصب وردپرس باید یک دیتابیس یا پایگاه داده ایجاد کرد برای اینکار در صفحه اصلی کنترل پنل، گزینه My Sql Management را انتخاب کنید. در صفحه باز شده بر روی گزینه Create New Database کلیک کنید و در مرحله بعد اطلاعات دیتابیس را به شرح زیر وارد کنید:

  • DatabaseName: یک نام دلخواه برای پایگاه داده قرار دهید.
  • Database UserName: نام کاربری دیتابیس را بصورت دلخواه وارد کنید.
  • Username Password : نام کاربری پایگاه داده باید در این قسمت مشخص شود که شامل حروف بزرگ، کوچک و اعداد می‌باشد.
  • Confirm Password: مجدد رمز عبوری که در قسمت Username Password قرار دادید را وارد کنید.

در انتها دکمه Create را بزنید تا دیتابیس ایجاد شود. در صفحه بعد اطلاعات دیتابیس ایجاد شده نمایش داده می‌شود.

نصب وردپرس روی هاست

برای قرار دادن فایل وردپرس بر روی هاست، مجدد وارد صفحه اصلی کنترل پنل شوید و گزینه files در بالای صفحه را انتخاب کنید.

سپس وارد پوشه Public_html شوید و جهت آپلود فایل‌های وردپرس دکمه Upload files to current directory را بزنید.

در پنجره باز شده بر روی اولین Choose file کلیک کنید و فایل فشرده (zip) مربوط به وردپرسی که در مرحله اول دانلود کردید را انتخاب کنید و سپس دکمه Upload files را بزنید.

پس از تمام شدن آپلود فایل‌ها، مجدد به پوشه public_html برگردید و فایل فشرده (Zip) وردپرس که آپلود شده است را انتخاب کنید و در قسمت Action، دکمه Extract را بزنید تا فایل‌های وردپرس از حالت فشرده خارج شود.

اگر مجدد وارد پوشه public_html شوید خواهید دید که پوشه‌ای بنام wordpress ایجاد شده است در این حالت اگر دامنه سایت Ostovaee.ir باشد برای مشاهده سایت باید در مرورگر آدرس Ostovaee.ir/wordpress را قرار دهید.

درصوتیکه بطور مثال بخواهید بعد از نام سایت fa (فارسی) یا en (انگلیسی) قرار داده شود باید نام پوشه wordpress را به نام موردنظر تغییر دهید اما اگر می‌خواهید با آدرس اصلی دامنه مثل Ostovaee.ir وارد سایت شوید باید تمام محتوای فایل وردپرس را به داخل پوشه public_html منتقل کنید.
برای انتقال فایل‌ها وارد پوشه wordpress شوید و تمامی فایل‌ها را انتخاب کنید و دکمه Add to clipboard در پایین صفحه را بزنید سپس وارد پوشه public_html شوید و دکمه Move clipboard files here را بزنید و در انتها پوشه wordpress را پاک کنید.

راه اندازی وردپرس

پس از انجام مراحل فوق در مرورگر آدرس سایت را وارد کنید و در پنجره باز شود دکمه “بزن بریم ” را بزنید.

در مرحله بعد نام پایگاه داده، نام کاربری، رمز، میزبان پایگاه داده و پیشوند جدول را وارد نمایید و دکمه “بفرست” را بزنید.

در این مرحله باید عنوان سایت، نام کاربری، رمز و ایمیل را وارد نمایید و دکمه “راه اندازی وردپرس” را بزنید.
دقت داشته باشید این نام کاربری و کلمه عبور مربوط به سایت می‌باشد و ربطی به دیتابیس ندارد همچنین در قسمت ایمیل یک ایمیل معتبر و صحیح وارد کنید زیرا در صورت فراموشی کلمه عبور، رمز جدید برای شما ایمیل خواهد شد و اگر ایمیل اشتباه باشد شما امکان ورود به سایت را از دست خواهید داد.

در آخرین مرحله دکمه “ورود” را زده و با وارد کردن نام کاربری و رمز مربوط به سایت، وارد محیط پنل مدیریتی وردپرس شوید.

محمد زندی

درونگرا و قدرتمند در آفرینش و خلق آثار متفاوت. عاشق یادگیری و یاد دادن. اولین وب سایت اینترنتی رو با عنوان یونیکا در سال 1391 در زمینه تخصصی رشته دانشگاهیم راه اندازی کردم و چند سال بعد، با تجربیاتی که از سایت یونیکا داشتم، اقدام به راه‌اندازی وبسایت استوایی کردم.


مقاله‌های من (139)محصولات من (33)