صفحه تماس با ما در وردپرس

صفحه تماس با ما در وردپرس


هر سایت باید دارای یک صفحه تماس با ما جهت ارتباط کاربران با سایت باشد همانطور که در آموزش قبلی ساخت فرم تماس با ما وردپرس مشاهده کردید یک فرم تماس با ما، با نصب افزونه WPForms به راحتی ایجاد شد اما این فرم بصورت فارسی نبود. درصورتیکه یک سایت فارسی را طراحی می‌کنید باید این فرم نیز بصورت فارسی نمایش داده شود در این آموزش ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس بصورت فارسی را فراخواهید گرفت.

آموزش تصویری ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمد علی زندی
حجم: 25.6 مگابایت
مدت زمان: 11:05 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1398

نحوه ساخت صفحه تماس با ما در وردپرس

پس از ورود به وردپرس در پنل سمت راست، منوی WPForms – Add Forms را انتخاب و از لیست فرم‌ها، فرم موردنظر را انتخاب و دکمه Edit (ویرایش) را بزنید. در پنجره باز شده، پنل سمت چپ گزینه Setup را انتخاب و نام فرم (FormName) را به یک نام فارسی تغییر دهید. سپس در قسمت Fields، می‌توان با کلیک کردن بر روی هر فیلد از فرم، آنرا  حذف و یا ویرایش نماید. بطور مثال اگر بر روی فیلد Name کلیک کنید در قسمت سمت چپ بخش FieldOptions باز خواهد شد که در این قسمت میتوان Label (عنوان فیلد) را به یک عنوان فارسی تغییر داد و همچنین Format که به سه صورت Simple (فقط یک TextBox برای نام در نظر می‌گیرد)، First Last (در این حالت دو TextBox در کنارهم به ترتیب برای FirstName و LastName برای نام در نظر می‌گیرد) و First Middle Last (این حالت برای اسم هایی که می‌باشد که دارای سه بخش است که در ایران کاربرد ندارد مانند George W Bosch).

در قسمت AdvancedOptions می‌توان سایز فیلدها را در قسمت FieldSize مشخص کرد. جهت مخفی کردن Label و عدم نمایش آن باید تیک HideLabel زده شود همچنین در قسمت Placeholder درصورتیکه متنی وارد شود در TextBox مربوطه، این متن نمایش داده می‌شود.

در صورتیکه فیلد Email انتخاب شود در قسمت AdvancedOptions، یک گزینه defaultvalue وجود دارد که اگر در این قسمت ایمیلی نوشته شود درصورتیکه کاربر هنگام ثبت فیلد ایمیل را وارد نکند بصوت پیش فرض ایمیلی که در این قسمت نوشته شده است در نظر گرفته می‌شود.

تنظیمات دکمه صفحه تماس با ما

جهت تغییر نام دکمه بر روی دکمه کلیک نمایید و یا در قسمت Settings بخش General مقدار فیلد Submitbuttontext را تغییر دهید. همچنین می‌توانید پیغامی که در حال ارسال نمایش داده می‌شود را در قسمت Submitbuttonproccessingtext مشخص نمایید.
اگر در قسمت settings – Notification مقدار Notification برابر با “On” باشد پس از ارسال پیغام توسط کاربران به آدرسی که در فیلد SendToEmailAddress مشخص شده است یک ایمیل ارسال خواهد شد. در صورتیکه مقدار این فیلد برابر با “admin-email” باشد به ایمیلی که در قسمت تنظیمات وردپرس (تنظیمات – عمومی)، بخش نشانی ایمیل مشخص شده است ارسال خواهد شد.
در قسمت EmailSubject نیز می‌توان موضوع ایمیل را مشخص کرد.

سرفصل های آموزش وردپرس

محمد زندی

درونگرا و قدرتمند در آفرینش و خلق آثار متفاوت. عاشق یادگیری و یاد دادن. اولین وب سایت اینترنتی رو با عنوان یونیکا در سال 1391 در زمینه تخصصی رشته دانشگاهیم راه اندازی کردم و چند سال بعد، با تجربیاتی که از سایت یونیکا داشتم، اقدام به راه‌اندازی وبسایت استوایی کردم.


مقاله‌های من (139)محصولات من (33)