جابجایی قسمتی از عکس در فتوشاپ | استوایی | ostovaee

جابجایی قسمتی از عکس در فتوشاپ

در فتوشاپ به راحتی می‌توان قسمت‌های مختلف عکس را حرکت داد و جابجا کرد. در واقع یکی از پرکاربردترین ابزارهای فتوشاپ، ابزار Move است که برای جابجایی قسمتی از عکس در فتوشاپ استفاده می‌شود. در این آموزش بطور کامل با این ابزار و تنظیمات آن آشنا خواهید شد. درصورتیکه علاقمند به یادگیری ابزارهای دیگر فتوشاپ هستید آموزش فتوشاپ مقدماتی را مشاهده کنید.

آموزش جابه جایی تصویر در فتوشاپ


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمد علی زندی
حجم: 19.0 مگابایت
مدت زمان: 06:13 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 7 آبان 1398
مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمد علی زندی
حجم: 14.0 مگابایت
مدت زمان: 05:35 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 7 آبان 1398

جابجایی اشکال در فتوشاپ

ابزار Move اولین ابزار داخل جعبه ابزار است. برای انتخاب ابزار بر روی آن کلیک کنید و یا اینکه از کلید میانبر “V” استفاده کنید.
پس از انتخاب هر ابزار، در نوار بالای صفحه تنظیمات مربوطه نمایش داده خواهد شد.

  • Auto Select: اگر تیک مربوط به Auto Select را بزنید بر روی هر المان در تصویر کلیک کنید بصورت خودکار لایه مربوطه انتخاب می‌شود و می‌توان آنرا تغییر مکان داد و جابجا کرد.
  • Group: درصورتیکه تعدادی از لایه‌ها یک گروه تشکیل داده باشند می‌توانید با استفاده از این گزینه تمامی لایه‌های موجود در گروه را انتخاب و جابجا کنید.
  • Layer: زمانیکه این گزینه انتخاب شود بر روی هر لایه که کلیک کنید می‌توانید آن لایه را جابجا کنید.
  • Show Transform Controls: در صورتیکه تیک مربوط به این گزینه را بزنید اطراف المان موردنظر یک کادر ظاهر خواهد شد که می‌توانید بر روی این المان تغییر سایز و چرخش ایجاد کنید.

در فتوشاپ 2019 هنگام تغییر سایز یک المان، نسبت طول به عرض حفظ می‌شود یعنی اگر طول بزرگتر شود به همان نسبت عرض هم بزرگتر خواهد شد. در صورتیکه هنگام تغییر سایز دکمه Shift را نگه دارید نسبت طول به عرض حفظ نخواهد شد. در فتوشاپ نسخه‌های قدیمی‌تر برعکس این حالت است و اگر Shift نگه داشته شود نسبت طول به عرض حفظ خواهد شد.

تنظیم فاصله در فتوشاپ

با استفاده از Alignmentها می‌توان فاصله بین دو یا چند المان را تنظیم کرد برای اینکار باید حداقل دو المان (Object) یا دو لایه مختلف انتخاب شود که نسبت به هم ترازبندی انجام شود.
برای انتخاب چند لایه کلید Ctrl را نگه دارید و بر روی لایه‌های موردنظر کلیک کنید در صورتیکه لایه‌ها در کنار هم هستند بر روی اولین لایه کلیک کنید و کلید Shift را نگه دارید و بر روی لایه آخر کلیک کنید تا تمامی لایه‌های موردنظر انتخاب شود.

آموزش جابجایی قسمتی از عکس در فتوشاپ

سرفصل‌های آموزش فتوشاپ

محمد زندی

درونگرا و قدرتمند در آفرینش و خلق آثار متفاوت. عاشق یادگیری و یاد دادن. اولین وب سایت اینترنتی رو با عنوان یونیکا در سال 1391 در زمینه تخصصی رشته دانشگاهیم راه اندازی کردم و چند سال بعد، با تجربیاتی که از سایت یونیکا داشتم، اقدام به راه‌اندازی وبسایت استوایی کردم.


مقاله‌های من (140)محصولات من (30)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *