تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

در وردپرس دو نوع ساختار محتوایی جهت افزودن محتوا وجود دارد که شامل نوشته‌ها (Posts) و برگه‌ها (Pages) می‌باشد. هنگامی که صفحه افزودن نوشته و یا برگه در وردپرس را ببینید به ظاهر، تفاوت چندانی با هم ندارند اما به لحاظ کاربرد دارای یکسری تفاوت‌ها می‌باشند که در این آموزش با تفاوت برگه و نوشته در وردپرس آشنا خواهید شد.
در ضمن پیشنهاد ما این است که مطالب را به ترتیب بخوانید. اگر آموزش قبل که مربوط به نصب وردپرس است را هنوز مشاهده نکرده‌اید بهتر است که ابتدا این آموزش را مشاهده کنید. در آموزش بعدی با نحوه ساخت فرم تماس با ما در وردپرس آشنا خواهید شد.

آموزش تصویری تفاوت برگه و نوشته در وردپرس


مشخصات فیلم آموزشی
تولید کننده: وب سایت استوایی
مدرس: محمد علی زندی
حجم: 22.3 مگابایت
مدت زمان: 5:32 دقیقه
زبان:فارسی
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1398

مقایسه برگه و نوشته در وردپرس

به صفحات در وردپرس برگه گفته می‌شود و نوشته‌ها مطالبی هستند که داخل سایت قرار داده می‌شوند. برگه‌ها صفحات خاصی هستند که در هر سایت فقط یکبار وجود دارند و تکرار نمی‌شوند مانند “صفحه اصلی” یا “صفحه تماس با ما” اما نوشته‌ها، صفحات مشابه با مطالب متفاوتی هستند که داخل سایت قرار داده می‌شود. در واقع برای هر برگه می‌توان یک قالب مجزا در نظر گرفت و برگه‌ها به لحاظ ظاهری می‌توانند باهم متفاوت باشند. همچنین پس از ایجاد یک برگه باید لینک برگه به منو یا بخشی از سایت جهت مشاهده برگه اضافه شود.

نوشته‌ها در وردپرس حالت پویا دارند اما برگه حالت ایستا و ثابتی دارند یعنی صفحاتی که احتیاج به تغییر ندارند. همچنین نوشته‌ها زمان دار هستند و برگه ها بدون زمان هستند.
یکی دیگر از تفاوت‌های برگه و نوشته در وردپرس این است که امکان استفاده از دسته‌بندی و برچسب در نوشته وجود دارد اما در برگه‌ها امکان دسته‌بندی و برچسب گذاری وجود ندارد.

سرفصل های آموزش وردپرس

2 نظر برای تفاوت برگه و نوشته در وردپرس ثبت شده

  1. با سلام و ممنون از آموزش های خوب و پر کاربرد تون
    در قسمت آخر که لینک همه آموزش ها رو گذاشتید دو تا لینکی که مربوط به صفحه تماس با ما هست درست کار نمی کنه

    1. سلام دوست عزیز. خوشحالم که از آموزش ها راضی هستید. لینک ها اصلاح شد. ممنون از شما که اطلاع دادید

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن تمام موارد زیر الزامیست